Ганнуся купила 2 морозива і одне тістечко і заплатила 4 грн 50 коп .Якби вона купила 1 морозиво і 2 тістечка,то заплатила б 6 грн.Скільки коштує морозива,а стільки тістечко?

Ганнуся купила 2 морозива і одне тістечко і заплатила 4 грн 50 коп .Якби вона купила 1 морозиво і 2 тістечка,то заплатила б 6 грн.Скільки коштує морозива,а стільки тістечко?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Нехай морозиво позначимо - x, а тістечко - y Складемо схему: Ганнуся купила 2 морозива і 1 тістечко за 4 грн. 50 коп., тобто: 2x + y = 4.5 Якби вона купила 1 морозиво і 2 тістечка вона заплатила б 6 грн., тобто: x + 2y = 6 --------------------------------- Маємо схему: 2x + y = 4.5 x + 2y = 6 Визначимо з першого рівняння y і підставимо у 2 рівняння: y = 4.5 - 2x; x + 2(4.5 - 2x) = 6 З другого рівняння знаходимо чому буде = x: x + 9 - 4x = 6 x - 4x = 6 - 9 -3x = -3 x = 1 грн. - морозиво Тепер підставляємо у будь-яке рівняння x: x + 2y = 6 1 + 2y = 6 2y = 6 - 1 2y = 5 y = 5 / 2 y = 2 грн. 50 коп. - тістечко
Не нашли ответ?
Ответить на вопрос
Похожие вопросы