Градусна міра суміжних кутів відносится як 5 : 4.Яка градусна міра меншого з цих кутів?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Нехай х = коефіцієнт пропорційності, тоді 5х - один зі суміжних кутів, а 4х - другий кут. А враховуючи те що сума суміжних кутів дорівнює 180 градусів, то складемо та розв*яжемо рівняння:   5х+4х = 180; 9х=180; х=20    тоді градусна міра найменшого кута буде дорівнювати 4 * 20 = 80 градусів ВІДПОВІДЬ : 80 градусів