Group the synonyms: Investigate, train, grow, teach, connect, refining, build, research, construct, offer, department, faculty, suggest, increase, join.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Investigate - research, train - teach, grow - increase, connect - join, build - construct, offer - suggest, department - faculty. refining осталось без пары