Help!!! Нужно составить диалог между двумя одноклассниками на тему выбора будущей профессии.( почему именно эта профессия, выгода от нее, давят ли родители на вас по этому поводу и т.д.)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Kate :Hello Madina  Madina : Hi  Kate : who  will you become  in future ? Madina : I want produce magazines Kate :Why are you want producing  magazines?  Madina : Because ,it very interesting and exciting and  good fare  Kate :Good profеssion  Madina :And who will you become when уou grow  Katr: I'd like become surgeon  Madina: Why ? Kate:Because I want help adult and children .It interesting  Madina :Oh , helping people's  in the modern  time , it good сase  Kate:Ok ,Good luck  Madina:Bye