Hi Barry, Here are the direction to my house. When you get off the bus, walk 1) over/along Hope Street. Go 2) past/under the shopping center and tu

Hi Barry, Here are the direction to my house. When you get off the bus, walk 1) over/along Hope Street. Go 2) past/under the shopping center and turn right 3) on/through Albert Street. Walk 4) towards/down Albert Street to the entrance of the park. Go 5) into/out the park and follow the path all the way 6) down/through the park, then go 7) into/over the bridge. Walk 8) through/across Green Street and you're there. You can't miss my house - it's the one with the red door. See you on Tuesday. Jack. Ребят, прошу, помогите, пожалуйста! Заранее спасибо)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вот направление в мой дом . Когда вы выходите из автобуса , ходить 1) над / вдоль Хоуп-стрит . Go 2) прошлое / под торговым центром и повернуть направо 3 ) на / через Альберт-стрит . Прогулка 4 ) в направлении / вниз Альберт-стрит к входу в парк . Go 5) в / из парка и следовать по пути весь путь 6) вниз / через парк , затем 7) в / через мост . Прогулка 8 ) через / через Green Street и вы там . Вы не можете пропустить мой дом - это тот, с красной дверью . Увидимся во вторник. Разъем.