Hi (name of friend) Can I ask you a favour/I've got a favour to ask you. This weekend I've got a (trip,game,party,etc)but I haven't got a (something you need) Couid I borrow yours,please? I also need a (another thing). Have you...

Hi (name of friend) Can I ask you a favour/I've got a favour to ask you. This weekend I've got a (trip,game,party,etc)but I haven't got a (something you need) Couid I borrow yours,please? I also need a (another thing). Have you got one? ПОМОГИТЕ, ПОЖАЛУЙСТА ЗАРАНЕЕ СПАСИБО!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Могу ли я попросить вас об одолжении/я должен попросить об одолжении вас. В эти выходные у меня (путешествия,игры,вечеринки и т. д.)но у меня нет (что-то нужно) Мог ли я одолжить свой,пожалуйста? Мне тоже нужно (другое дело). У тебя они есть?