I always have a big breakfast before l leave for school. I start with 1) some/many orange juice and eggs. After that l have 2)a/an small bowl of cereal with 3) much/a little milk. Sometimes l eat 4) a/an apple or 5) a/any banan...

I always have a big breakfast before l leave for school. I start with 1) some/many orange juice and eggs. After that l have 2)a/an small bowl of cereal with 3) much/a little milk. Sometimes l eat 4) a/an apple or 5) a/any banana with my cereal. When mum makes her special pancakes, l have 6) a few/much with 7) a/some big glass of milk. My older sister always yells at me because l eat so 8) much/many food. (Перевести текст)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Some 2.A 3.A little 4.An 5.A 6.A few 7.A 8.So much
Гость
   Я всегда завтракаю перед отъездом в школу Ем много апельсинового сока и яиц. еще  у меня небольшая тарелка с хлопьями Немного молока. Иногда я ем Яблоко или  бананы с моими хлопьями, когда мама делает свои специальные блины у меня есть большой стакан молока, Моя старшая сестра всегда кричит на меня, потому что я ем так много еды.....  я не понял немного текст либо расставлены цыфры не правильно) а текст вроде так получается happily...