I am /you  are.        Напиши предложения употребляя полные  формы глагола 1    I/Italy.       Пример  : I am from Italy 2     You/Russia.      3.     I / New York.                                                               ...

I am /you  are.        Напиши предложения употребляя полные  формы глагола 1    I/Italy.       Пример  : I am from Italy 2     You/Russia.      3.     I / New York.                                                               4     You / Australia.  5.   I / London.  6 You / Britain
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You are from Russia. I am from New York. You are from Australia. I am from London, You are from Britain.