I have a little valentine That someone sent to me. It’s pink and white And red and blue And pretty as can be. Forget-me-nots Are round the edge, And tiny roses, too; and Such a lovely piece of lace, The very palest blue. And in...

I have a little valentine That someone sent to me. It’s pink and white And red and blue And pretty as can be. Forget-me-nots Are round the edge, And tiny roses, too; and Such a lovely piece of lace, The very palest blue. And in the centre There’s a heart As red as red can be! And on it’s written All in gold, “To You, With Love, from Me”. Перевести
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У меня есть маленькая Валентинка, Которую кто-то прислал мне. Она розовая и белая Она красная и синяя Она прекрасна на столько, на сколько это возможно. Незабудки Повсюду, И маленькие розы тоже И такая чудесная полоска кружева Бледно-голубого цвета. А в центре Сердце. Оно настолько красное, на сколько красным может быть красный цвет И на ней написано Золотым : "Для тебя, С любовью, от меня".