I have alredy done my homework формы предложения 1специальный вопрос 2 просто вопрос 3 предложение с (или) 4отрицательный вопрос 5 вопрос с (не так ли) 6 вопрос с(правда ли) Помогите пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
What have you done yet? Специальный Have you done your homework yet? Общий Have you done your homework or project yet? Альтернативный Haven't you done your homework yet? Отрицательный I have done my homework yet,haven't I? I haven't done my homework yet,have I?