I love my family! 1. My name is _____________ . 2. My family is_____________ . I've got a _____________ . 3. This is my ______________ . She/He is ___

I love my family! 1. My name is _____________ . 2. My family is_____________ . I've got a _____________ . 3. This is my ______________ . She/He is ____________ . 4. My___________ is _______ . He/She can __________ . 5. My ____________ is good at _____________________ . 6. We like _________________ tgether.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Nikita 2) fine ? car 3) sister She is clever 4) brother angry, He can break 5) family, home 6) us Помог? поблагодари! Удачки)))