I want to become a teacher пять типов вопросов в английском языке

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do I want to become a teacher? Whom do I want to become? I want to become a teacher, don't I? I don't want to become a teacher, do I? Пятый напомните какой, пжлст
Гость
Who wants to be a teacher? К подлежащему What do you want to be? Специальный. You want to be a teacher,don t you? Разделительный. Do you want to be a teacher? Общий. Do you want to be a teacher or a doctor,? Альтернативный