Я понимаю плохо видно .Пожалуйста помогите !!! Я все отдам и вам тогда помогу . Дам 17

Я понимаю плохо видно .Пожалуйста помогите !!! Я все отдам и вам тогда помогу . Дам 17балов или больше
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Соедини, как на картинке 1. Amy is buying souvenirs. – She visit their friends in London. 2. William is studying the map of London. – He has a walk in the centre of the London.  3. Melanie and Amy are buying Carribean folk songs. – She takes part in the Notting Hill Carnival.  4. William is learning the British driving rules. - He drive the car on the way from London to Edinburgh.