III. Перепишите предложения, поставьте глагол в скобках в нужную форму (инфинитив или герундий). Переведите предложения на русский язык. 1. I am against (to make) any complaints. 2. If you put your money into this business, you...

III. Перепишите предложения, поставьте глагол в скобках в нужную форму (инфинитив или герундий). Переведите предложения на русский язык. 1. I am against (to make) any complaints. 2. If you put your money into this business, you can (to lose) every rouble. 3. He was accused of (to leak) secret information to the press. 4. By (to offer) enormous wages Anderson is persuading men (to leave) their present jobs and (to work) for him. 5. After (to learn) the conditions he decide (not to enter) for the competition.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
making lose leaking offering to leave to work learning not to enter