In pairs think of an extra rule for each heading Придумать по одному правилу поведения для каждого из заголовка Badrooms, Common Room, Dining hall, Outdoor Areas, Visitors Желательно сразу с переводом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Badrooms- not to play football, basketball, volleyball common room-not who does not interfere, to be quiet Dining hall-when I eat I'm deaf and dumb Outdoor Areas-don't go too far from adults, don't take nothing from strangers Visitors-treat everyone with respect