In Twinkyland, we don't go to school on week days, but every pupil has their plan for self study. Monday is a off. Here's my friend's plan Week 35. He isn't on a mission this year, he's in Year 3. Every morning from Tuesday to ...

In Twinkyland, we don't go to school on week days, but every pupil has their plan for self study. Monday is a off. Here's my friend's plan Week 35. He isn't on a mission this year, he's in Year 3. Every morning from Tuesday to Friday he has an online lesson-- it's a film or a teacher's talk. Помогите пожалуйста перевести!!!!!! We can watch online lesson-- it's a film or a teacher's talk. We can watch online lesson as many time as we want. Every afternoon Year 3 have a PE lesson. In PE children can do what they want: play starball or ride fly-bikes,or dance with a computer dance programme. Every day Year 3 have time for project work. First they plan a project, then they read a lot, and then they write the project. In the evening, Year 3 have self-study time-- they listen to audio stories, learn languages and learn to make things with their mums and dads in parent- controlled Technology lesson. It's so interesting!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
В Twinkyland мы не идем в школу в недельные дни, но у каждого ученика есть их план относительно сам исследование. Понедельник прочь. Вот Неделя плана моего друга 35. Он не находится на миссии в этом году, он находится в году 3. Каждое утро со вторника по пятницу у него есть урок онлайн - это - фильм или разговор учителя. Мы можем наблюдать урок онлайн - это - фильм или разговор учителя. Мы можем наблюдать урок онлайн столько время, сколько мы хотим. Каждый день у года 3 есть урок PE. В детях PE может сделать то, что они хотят: играйте starball или велосипеды мухи поездки или танец с компьютерной программой танца. Каждый день у года 3 есть время для работы проекта. Сначала они планируют проект, тогда они читают много, и затем они пишут проект. Вечером у года 3 есть самоучебное время - они слушают аудио истории, учат языки и учатся делать вещи с их мамами и папами в родителе - Технологический урок, которым управляют. Это настолько интересно!