Используй соответствующие слова из рамки,чтобы закончить предложения. what when where who why 1. _____does she drink milk?-in the evening.2._____do you see by the lake?- Mr Webster.3._____books does he like to read?-English an...

Используй соответствующие слова из рамки,чтобы закончить предложения. what when where who why 1. _____does she drink milk?-in the evening. 2._____do you see by the lake?- Mr Webster. 3._____books does he like to read?-English and Russian books. 4._____do they go in the morning?-To school. 5._____does she watch old films?-she likes them.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) when 2) who 3) what 4) where 5) why