Используя данные слова, составьте утвердительные предложения во времени Present Perfect Continuous (при необходимости вы также можете добавлять слова в предложения). the dog / the cat / chase → you / the letter / write → they /...

Используя данные слова, составьте утвердительные предложения во времени Present Perfect Continuous (при необходимости вы также можете добавлять слова в предложения). the dog / the cat / chase → you / the letter / write → they / a new iPhone / invent → you / in a forum / chat / not → I / on the task / concentrate / not →
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The dog has been chasing the cat. You have been wrtiting the letter. They  have been inventing a new Iphone. You have not been chating in a fourum. I have not been concentrating on the task.