Используя who или which/that, допиши предложения, написав и себе. 1.I really like reading books which are about science. (Это пример). 2.My best friend is someone......... 3.I enjoy doing sports......... 4.I like people...........

Используя who или which/that, допиши предложения, написав и себе. 1.I really like reading books which are about science. (Это пример). 2.My best friend is someone......... 3.I enjoy doing sports......... 4.I like people............ 5.I love buying clothes.........
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2... who will help me 3...which I love 4...who are love smiling 5...which colored in blue
Гость
2... who will help me 3...which I love 4...who are love smiling  5...which colored in blue