Исправь ошибки-зачеркни лишнее слово. 1.I am like chicken. 2.Does he is like carrots? 3.Can i have got some pizza? 4.I lovemy grandma's a biscuits.Yum! 5.He has gota cheese sandwichin the his lunch box. Помогите плизз

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)am 2)is 3)i 4)l love… 5)sangdwich
Гость
1. I l am love chiken (не уверена) 2. Does he like carrots? 3. Can I get some pizza? 4. I am love my Grandma's biscuits. Yummy! 5. He have got a cheese sandwich in his lunch box. Извини, если окажется не правильным...(