Исправьте в каждом предложении одно слово так, чтобы в них появился смысл. 1. Look! A little girl is makes a snowman! 2. Is Jill and Susan walking home today? 3. What size does they wear? 4. Does he studies in Austria? 5. Do yo...

Исправьте в каждом предложении одно слово так, чтобы в них появился смысл. 1. Look! A little girl is makes a snowman! 2. Is Jill and Susan walking home today? 3. What size does they wear? 4. Does he studies in Austria? 5. Do you have any headache yesterday?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) is making 2)Are Jill and Susan... 3) вместо does будет do 4) Does he study in Austria? 5) вместо does будет did