Итак.Я пишу вам задание.Помогите пожалуйста,мозги решили меня подвести и перестать думать Put these times in order.Start with one o'clock. Nine o'clock Twenty to five One o'clock A quater past three Ten past two A quater to six...

Итак.Я пишу вам задание.Помогите пожалуйста,мозги решили меня подвести и перестать думать Put these times in order.Start with one o'clock. Nine o'clock Twenty to five One o'clock A quater past three Ten past two A quater to six Ten to seven Half past four Five to eight Не понимаю что делать,эх,буду признательна.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
нужно поставить эти выражения по порядку One o'clock - 1:00 Ten past two - 2:10 A quater past three - 3:15 Half past four - 4:30 Twenty to five - 4:40 A quater to six - 5:45 Ten to seven - 6:50 Five to eight - 7:55 Nine o'clock - 9:00