IV. Cоставь предложения из слов. They, not, lazy, are._________________________________________________ has, Nick, got, pens, black.___________________________________________ Can, well, Jim, play, tennis?______________________...

IV. Cоставь предложения из слов. They, not, lazy, are._________________________________________________ has, Nick, got, pens, black.___________________________________________ Can, well, Jim, play, tennis?__________________________________________ can, We, a, ride, bike._______________________________________________ I, got, a, nice, clock, have.__
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)They are not lazy. 2)Nick has got black pens. 3)Can Jim play tennis well? 4)We can ride a bike. 5)I have got a nice clock.
Гость
They are not lazy Nick has got biack pens Can Jim well play tennis We can ride a bike I have got a nice clock