Изменить глаголы в past continuous или рast simple 1. What Tracey at work today? No, she .............(not/go) to work. She was ill. 2. How past .............(you/drive) when the police stopped you? I am not sure, but I ..........

Изменить глаголы в past continuous или рast simple 1. What Tracey at work today? No, she .............(not/go) to work. She was ill. 2. How past .............(you/drive) when the police stopped you? I am not sure, but I .............(not/drive) very fast.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.правильный ответ not 2.правильный ответ  you 3.правильный ответ drive