Jim has got a pig. The pig is pink.Jim"s pig has got a stick.The stick isn"t big.It is... .Tom has got a frog. The frog is... . Tom"s ... has got a ... . The ... isn"t big. It is... . перевести и закончить рассказы

Jim has got a pig. The pig is pink.Jim"s pig has got a stick.The stick isn"t big.It is... . Tom has got a frog. The frog is... . Tom"s ... has got a ... . The ... isn"t big. It is... . перевести и закончить рассказы
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Jim has got a pig. The pig is pink. Jim's pig has got a stick. The stick isn't big. It is small. Tom has got a frog. The frog is green. Tom's frog has got a tail. The tail isn't long. It is short. У Джима есть свинья. Эта свинья розовая. У свинья Джима есть палка. Эта палка не большая. Она маленькая. У Тома есть лягушка. Эта лягушка зеленая. У лягушки Тома есть хвост. Этот хвост не длинный. Он короткий.