Как будет буквами (Английскими) 5:20 7:40 3:15 7:45 8:30 Кто не понял это про время. И ещё, вот пример 5:15=It is a quarter to six

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
It is twenty minutes past five (five twenty) It is twenty minutes to eight (seven fourty) It is a quarter past three (three fifteen) It is a quarter to eight (seven fourty five) It is half past eight (eight thirty)