Как читается русскими буквами по английски эти предложения : 1) I have demanded that mother has bou
Как читается русскими буквами по английски эти предложения : 1) I have demanded that mother has bought that that sweet. 2) I have opened a window. 3) I fiction ware. 4) We with mother went on shops. 6) I have prepared to eat. 7) I have cleaned the room. 8) I watched birdies. 9) I played with the girlfriend board games. 10) I visited the museum. 11) I poyezhat at the sea. 12) I long listened to music.
Помогите пожалуйста . Срочно нужно .
Заранее спасибо .
Ответ(ы) на вопрос:
1) Ай хэв демандэд зэт мазэр хэз бот зэт суит.
2) Ай хэв опэнед э уиндоу.
3) Ай фикшн уэр.
4) Уи уиз мазэр уэнт он шопс.
6) Ай хэв препеард ту иит.
7) Ай хэв клиинл зэ руум.
8) Ай уатчэд бёрдис.
9) Ай плэйд уиз зэ гёрлфрэнд боард геймс.
10) Ай визитэд зе музиим.
11) Ай уэнт эт зэ сии.
12) Ай лонг листенед ту мюзик.