Как говорится правильно: He has been here working since April илиSince April he has been here working. ( Приветствуется представление вариантов собственного сочинения из тех же слов),

Как говорится правильно: He has been here working since April или Since April he has been here working. ( Приветствуется представление вариантов собственного сочинения из тех же слов),
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He has been  working here since April. Since April he has been  working here.
Гость
Since April he has been working here