Как на англисском переводится время 6:45 3:30 5:05 2:15 7:49 4:27 11:43 10:15 11:11 ребят мне помощь нужна срочно,заранее всем ,всем спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
it is fifteen minutes to six it is half past three it is five minutes past five it is fifteen minutes past two it is fourty nine minutes to seven it is twenty seven minutes past four it is fourty three minutes to eleven it is fifteen minutes past ten it is eleven minutes past eleven