Как ответить нет ? 1) Cody has got a sister. No, .......... .......... ...............2)Todd is Cody brother. Yes, ................ ............. ..................3)Cody`s got a horse. No, .......4)Todd is three years old. Yes...

Как ответить нет ?   1) Cody has got a sister. No, .......... .......... ............... 2)Todd is Cody brother. Yes, ................ ............. .................. 3)Cody`s got a horse. No, ....... 4)Todd is three years old. Yes, ...... 5)Cody`s family is from the USA. No, ........ (чтобы в ответе была Австралия)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 No, he hasn't 2 Yes, he is  3 No he hasn't  4 Yes he is  5 No it isn't,  his family is from Australia.