Как перевести текст If were you I'd d tell my parents what I ve done and ask for their help. If you carry on with what you re doing your lies will be discovered one day. If were y...
Как перевести текст If were you I'd d tell my parents what I ve done and ask for their help. If you carry on with what you re doing your lies will be discovered one day. If were you l d just get my sports kit and go to the lessons. If were you,l'd pretend that l am slowly getting better.In a fer weeks you will be able to go back your sports classes and no one will know what you did.
Ответ(ы) на вопрос:
На твоем месте я бы рассказал родителям обо всем, что сделал, и попросил бы их помочь. Ведь если жить дальше с тем, что делаешь, то ложь однажды раскроется. Я бы взял спортивные вещи и отправился бы на тренировку. И притворился бы, что мне становится понемногу лучше. И через несколько недель ты сможешь вернуться к тренировкам, а никто так и не узнает, что ты совершил.