Как правильно читается на английском языке.Sunday, Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday,Saturday--Seven days are in a week. I like to sing them quiet.

Как правильно читается на английском языке. Sunday, Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday,Saturday--Seven days are in a week.  I like to sing them quiet.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Сандэй, мандэй, тьюсдэй, вендздэй,фёздэй,фрайди
Гость
Санди, Манди, Тюздей, Венсдей, Создей, Фесдей,  Севн дейс а ин э вик Ай лайк то синг зем квит