Как прочитать i can jump like frog. run like horse dance like a chimp sing like a bird sing like a fish

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
  I   can   jump   like  frog. aɪ kæn ʤʌmp laɪk frɒg.  run   like horse rʌn laɪk  hɔːs  dance  like  a  chimp dɑːns laɪk  ə  ʧɪmp  sing like a bird sɪŋ laɪk ə bɜːd  sing like  a fish sɪŋ  laɪk ə fɪʃ