Как произносится(не перевод)только mr.Sanders... Mr Sanders: Excuse me. Is this the lost property office? Office Clerk: Yes. What can I do for you? Mr Sanders: I lost my bag and I would like to report it. Office Clerk: Where di...

Как произносится(не перевод)только mr.Sanders... Mr Sanders: Excuse me. Is this the lost property office?  Office Clerk: Yes. What can I do for you?  Mr Sanders: I lost my bag and I would like to report it.  Office Clerk: Where did you leave it?  Mr Sanders: I think I left it on the 9 o’clock train from Leeds.  Office Clerk: What does it look like?  Mr Sanders: It is a big leather bag.  Office Clerk: What colour is it?  Mr Sanders: It’s brown.  Office Clerk: Does it have a handle?  Mr Sanders: Yes, it does.  Office Clerk: What was in it?  Mr Sanders: Some clothes and my camera, a Nikon 325.  Office Clerk: OK ... I have some bags over here. Do any of these look familiar?  Mr Sanders: Yes, mine is the one in the corner.  Office Clerk: Let’s have a look inside to check ... A couple of T-shirts and your camera. Here you are.  Mr Sanders: Thank you very much!  Office Clerk: You’re welcome.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Эммм. Ну вот: Сандерс(С),Офисный клерк(К) С: Экскьюз ми. Ис(з) зыс зэ лост проперти офис? К: Йес, вот кэн ай ду фо ю. С: Ай лост май бэг энд ай вуд лайк ту репо(р)т ит. К: Вээр дид ю лив ит? С: Ай синк (с -между зубами я зык, не знаю как этот звук написать) ай лефт ит он зэ найн о клок трэйн фром Лиидс. К: Вот даз ит лук лайк? С: Ит из э биг лезер бэг. К: Вот калор из ит? С: Итс браун. К: Даз ит хэв э хэндл? С: Ес, ит даз. К: Вот воз ин ит? С: Сам клозис энд май кэмера, э Никон 325. К: Окей, Ай хэв сам бэгс овер хиэр. Ду эни оф зыс лук фэмильар? С: Ес, майн ис зэ уан ин зэ конер. К: Летс хэв э лук инсайд ту чек. Э капл оф Тшерстс энд йор кэмера. Хер ю ар. С: Сэнк ю вери мач. К: Юр велкам.