Как сделать упражнение Copy the Thank you letters and complete them Dear.... Thank you for my new.... He s very nice love,..... Dear.... Thank you for my new..... She s beautiful! love....

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Copy the "Thank you" letters and complete them / Перепишите эти письма, и дополните их. ----------------------------------------------- Dear Dima / Дорогой Дима Thank you for my new phone. / Спасибо за мой новый телефон. He is very nice! / Он очень красивый! Love, Liza / С любовью, Лиза ------------------------------------------------ Dear Paul / Дорогой Павел Thank you for my new picture. / Спасибо за мою новую картину. She is a Beautiful! / Она красива (прекрасна). Love you, Liza / Я люблю тебя, Лиза -------------------------------------------------