Какие времена английского глагола употреблены в шутке?"little boy" says a man, "why are you carrying that umbrrella over your head? It is not raining." "I'm carrying it now" says the boy, "decause when it rains Father wants it?...

Какие времена английского глагола употреблены в шутке? "little boy" says a man, "why are you carrying that umbrrella over your head? It is not raining." "I'm carrying it now" says the boy, "decause when it rains Father wants it? and so I can take it only when the weather is fine."  A) Present Continuous, Past Simple B) Present simple, Present Continuous Только В
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Какие времена английского глагола употреблены в шутке? B) Present Simple и Present Continuous