Какое из этих предложений правильно составлено. 1.Do they play football every day? 2.Does they play football every day? 3. Every day do they play football ? 4. Is they play football every day ? ( вопрос был такой- They play foo...
Какое из этих предложений правильно составлено. 1.Do they play football every day? 2.Does they play football every day? 3. Every day do they play football ? 4. Is they play football every day ? ( вопрос был такой- They play football every day.)
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
первый ответ правильный