Калi ласка ,10 сказаў са звароткамі з рамана людзі на балоце.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. - Дзе ты, нячыстая сіла?! 2. - Ляжы ты, нуда! Чаго ўспёрся ні свет ні зара! 3. - Вась, вазьмі мяне... з сабою!.. 4. - Ты, сыночак, будзеш з дзедам, хату пасцеражэш. 5. - Васіль, а мо тут станем? - прамовіла маці. 6. - Што там, Вась? - адгукнулася маці. 7.  - І ты, Васіль, глядзі за імі.  8. - Дзядзечко, хадзем к нам! 9. - Што скажаш, чалавеча? - лагодна, сціпла сказаў стары. 10. - У Карча, братко, урадзіло...