Каждое предложение содержит слова, которые не подходят по смыслу. Замените их, используя те же самые буквы, которые содержит данное слово. 1. Giraffe have shorter names than lions 2.Would you like to write a saga about your ink...

Каждое предложение содержит слова, которые не подходят по смыслу. Замените их, используя те же самые буквы, которые содержит данное слово. 1. Giraffe have shorter names than lions 2.Would you like to write a saga about your ink? 3.A lot of evil-wisheres come into our file under the evil of friends.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Giraffes have shorter names than lions Giraffes have shorter manes than lions 2.Would you like to write a saga about your ink? Would you like to write a saga about your kin? 3. A lot of evil-wisheres come into our file under the evil of friends. A lot of evil-wisheres come into our life under the veil of friends.