Kitty enjoyed working there - помогите составить вопросы к предложению1.общий2.альтернативный3.специальный4.к подлежащему5.разделительный6. отрицательное предложение

Kitty enjoyed working there - помогите составить вопросы к предложению 1.общий 2.альтернативный 3.специальный 4.к подлежащему 5.разделительный 6. отрицательное предложение
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Did kitty enjoy working there? Did kitty like or dislike working there? Why did kitty enjoy working there? Who enjoyed working there? Kitty didn`t enjoy working there,did she? Kitty didn`t enjoy working there.