Клоун Том хвастается, что знает всё о животных. Исправь его ошибки. Вот что он написал: Cats can sing. A frog is pink. A rabbit is red. dogs ca skip. A cockerelhas got ten clocks. Hens can swim.
Ответ(ы) на вопрос:
Cats can not sing. A frog is green. A rabbit is gray. Dogs can not skip. Hens can not swim.
Пятое предложение неправильно списано.
Cats can't sing.A frog isn't pink,it is green.A rabbit isn't red,it is gray.Dogs can't skip.A cockerel hasn't got ten clocks.Hens can't swim.