Когда ставится are а когда have got They..........................five they............................five pets we ................................ a strong we .................................... a strong lion you...............

Когда ставится are а когда have got They..........................five they............................five pets we ................................ a strong we .................................... a strong lion you....................................... brave
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
they are.... we have... you are... I've got a new computer. - У меня есть новый компьютер.  He's got a bicycle. - У него есть велосипед.I haven't got an umbrella with me. = I don't have an umbrella with me. - У меня нет с собой зонта.  This toy car hasn't got a wheel. = This toy car doesn't have a wheel. - Эта игрушечная машинка не имеет колеса.Have you got another phone? = Do you have another phone? - У тебя есть другой телефон?  Has she got a new hairdo? = Does she have a new hairdo? - У неё новая причёска?What have you got in your bag? = What do you have in your bag? - Что у тебя в сумке?  Why has she got red eyes? = Why does she have red eyes? - Почему у неё красные глаза?
Гость
1are 2have got 3are 4have got 5are