Корова больше чем коза. Жираф выше всех зверей. Лиса хитрей волка.Кошка меньше собаки.Заяц трусливей всех зверей. Медведь больше чем свинья.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A cow is bigger than a goat. The giraffe is the tallest among all animals. The fox is clevere than the wolf. The cat is smaller than the dog. The hare is the most cowardly animal. A bear is bigger than a pig.