Кто знает,где найти текст молитвы "на благое дело"?Подскажите,пожалуйста.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Призывание помощи Духа Святаго на всякое дело доброе Тропарь, Глас 4 Творче и Создателю всяческих, Боже, дела рук наших, ко славе Твоей начинаемая, Твоим благословением спешно исправи, и нас от всякаго зла избави, яко един всесилен и Человеколюбец. Кондак, Глас 3 Скорый в заступление и крепкий в помощь, предстани благодатию силы Твоея ныне, и благословив укрепи, и в совершение наме рения благаго дела рабов Твоих произведи: вся бо, елика хощеши, яко сильный Бог творити можеши. http://www.molitvoslov.com/text888.htm
Гость
В любом Православном молитвослове.