[latex] \left \{ {{x+y=-2} \atop { y^{2}-3x=6 }} \right. [/latex]
[latex] \left \{ {{x+y=-2} \atop { y^{2}-3x=6 }} \right. \\\ x=-y-2 \\\ y^2-3(-y-2)=6 \\\ y^2+3y+6=6 \\\ y^2+3y=0 \\\ y(y+3)=0 \\\ y_1=0 \\\ y_2=-3 \\\ x_1=-0-2=-2 \\\ x_2=-(-3)-2=1[/latex]
Ответ: (-2; 0); (1; -3)