Латынь буду очень благодарна Задание 10. Переведите следующие предложения: Пример: Castis оmnia casta.- Для чистого все чисто. 1. Ad turpia nemo obligatur. 2. Desidia est initium omnium vitiōrum. 3. Honores mutant mores, sed ...

Латынь буду очень благодарна Задание 10. Переведите следующие предложения: Пример: Castis оmnia casta.- Для чистого все чисто. 1. Ad turpia nemo obligatur. 2. Desidia est initium omnium vitiōrum. 3. Honores mutant mores, sed raro in meliores. 4. Tempora mutantur et nos mutamur in illis. 5. Nox cogitationum mater est. 6. Redde, quod debes. 7. Tantum possumus, quantum scimus. 8. Usus magister optimus est. 9. Utrum que vitium est - et omnibus credere, et nulli. 10. Veritas odium parit, obse quium amicos. 11. Tertium non datur. 12. Bis vincit, qui se vincit. 13. Ignis, mare, mulier tria mala sunt.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. К постыдному никого не обязывают 6. Отдай, что должен 8 Опыт - наилучший учитель 11. Третьего не дано 12. Славнейшая победа над самим собой 13. Огонь,море и женщицы - три бедствия