Look and write. 1) BETTY BURGERS(галочка есть) EGGS(x) 2) JILL VEGETABLES(галочка есть)PIZZA(x) 3) ROY CHOCOLATE(галочка есть)LEMONADE(x) 4)BILL ICE CREAM(галочка есть)CHEESE(x) 1. Betty likes burgers, but she doesn't like eggs...

Look and write. 1) BETTY BURGERS(галочка есть) EGGS(x) 2) JILL VEGETABLES(галочка есть)PIZZA(x) 3) ROY CHOCOLATE(галочка есть)LEMONADE(x) 4)BILL ICE CREAM(галочка есть)CHEESE(x) 1. Betty likes burgers, but she doesn't like eggs. 2.__________________________________ 3.__________________________________ 4.__________________________________ Зарание Спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. Jill likes vegetables, but  she doesn't like pizza. 3. Roy likes chocolates, but he doesn't like lemonade. 4. Bill likes ice cream, but he doesn't like cheese.