Look at the picture. Say what: a) Alice would like to buy for alook at the picture. Say what: a) Alice would like to buy for a party. b)Tiny would like to buy for his winter visit to Russia. c)Tim would like to buy for sunny su...

Look at the picture. Say what: a) Alice would like to buy for alook at the picture. Say what: a) Alice would like to buy for a party. b)Tiny would like to buy for his winter visit to Russia. c)Tim would like to buy for sunny summer. d)Tom would like to buy for rainy and cold autumn. EXAMPLE: Alice would like to buy........
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Посмотрите на картинку. Скажите, что: а) Алиса хотела бы купить за картину. Скажите, что: а) Алиса хотела бы купить для вечеринки. Б) Крошка хотел бы купить для своего зимнего визита в Россию. В) Тим хотел бы купить для солнечного лета. Г) Том хотел бы купить для дождливой и холодной осени. ПРИМЕР: Алиса хотела бы купить ........