Look at the picture which of the activities do you do when it is hot warm cold it snows rains :We usually go camping when it is hot Помогит

Look at the picture which of the activities do you do when it is hot warm cold it snows rains :We usually go camping when it is hot Помогите пожалуйста надо составить точно\ Не знаю нужна ли картинка
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We usually 1 when it snows We usually 2 when it is cold We usually 3 when it rains We usually 4 when it snows We usually 5 when it is warm