Look at the table and, using your imagination and the present continuous tense, say who, when and what is going to do. Example: Jane is arriving in Moscow at 5.30 tomorrow.
Look at the table and, using your imagination and the present continuous tense, say who, when and what is going to do.
Example: Jane is arriving in Moscow at 5.30 tomorrow.
Ответ(ы) на вопрос:
Посмотрите на таблицу и, используя свое воображение и настоящее продолженное время, скажите, кто, когда и что собирается делать.
Посмотрите на таблицу и, используя свой воображение и представляем непрерывная напряженная, сказать, кто, когда и что собирается делать.